dekontaminator powietrza ścienny
Zdrowie

Dekontaminator powietrza – poznaj wszystkie jego zalety!

Na polskim rynku możemy znaleźć liczne urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń. Każde z nich ma oczywiście swoje wady oraz zalety. Ostateczny wybór może zatem okazać się bardzo ciężki. W końcu to od tej jednej decyzji będzie zależało bezpieczeństwo nasze oraz osób, które przebywają z nami w danym pomieszczeniu. Jakie urządzenia do dezynfekcji sprawdzą się zatem najlepiej? Na dużą uwagę zasługuje m.in. dekontaminator powietrza. Co to jednak za sprzęt i jakie są jego główne zalety? Sprawdź, jeśli jesteś zainteresowany!

Dekontaminator powietrza – co to takiego?

Dezynfekcja powietrza jest obowiązkowa w niektórych miejscach użyteczności publicznej. Oczywiście jednym z nich będzie szpital czy placówka świadcząca usługi medyczne. Właściciele wszelkich klinik najczęściej decydują się na zakup dekontaminatora powietrza z różnych sklepów medycznych jak np. https://tomed.waw.pl/.

Urządzenie to działa bowiem w sposób trójstopniowy. W pierwszym etapie powietrze z danego pomieszczenia jest zasysane do jego wnętrza. Następnie wszelkie patogeny niszczone są dzięki specjalnej technologii niskoenergetycznego pola plazmowego. Na koniec czyste i wolne od wirusów oraz bakterii powietrze wraca ponownie do naszego pomieszczenia i gotowe.

Jakie są główne zalety profesjonalnego dekontaminatora powietrza?
Dekontaminatory powietrza mają oczywiście wiele zalet. Każdy, kto rozważa ich zakup, powinien wiedzieć, na co można liczyć, decydując się na takie rozwiązanie. Postaramy się zatem omówić, jakie są najważniejsze plusy tego typu urządzeń.

Szybkie działanie

Jedną z największych zalet dekontaminatorów powietrza jest ich szybkość działania. W odróżnieniu od lamp UVC czy ozonatorów czas pracy jest zdecydowanie krótszy. Pomieszczenia oczyszczane są bowiem w dosłownie kilka minut. Dodatkowo wnętrz nie trzeba w specjalny sposób przygotowywać. Jest więc to wspaniałe rozwiązanie, jeśli zależy nam na czasie.

Możliwość dezynfekcji dużych obszarów

Większość dekontaminatorów powietrza może także na raz oczyścić nawet te największe pomieszczenia. Oczywiście wszystko zależy od modelu urządzenia, jednak decydując się na wysokiej jakości sprzęt, możemy liczyć na usunięcie bakterii oraz wirusów z wnętrz o powierzchni nawet do 450 m³. Dekontaminator okaże się zatem idealnym rozwiązaniem do szpitala, magazynu, domu opieki czy nawet i sklepu.

Mobilność urządzenia

Większe modele dekontaminatorów powietrza najczęściej mają wbudowane specjalne kółka, umożliwiające swobodne przewożenie urządzenia z miejsca na miejsce. Dzięki temu możemy liczyć na dużą mobilność sprzętu. Jeden dekontaminator będzie zatem służył nam w przynajmniej kilku pomieszczeniach, chyba że zdecydujemy się na mniejszy model mocowany do ściany. Wtedy będziemy mogli liczyć na tak naprawdę ciągłe usuwanie drobnoustrojów z danego wnętrza.

Wysoka skuteczność

Urządzenia do dekontaminacji powietrza mają również niezwykle wysoką skuteczność. Liczne testy oraz badania wykazały, że taki sprzęt jest w stanie w 15 minut usunąć 99,99% cząsteczek wirusów odpowiadających Sars-cov-2 z pomieszczenia o powierzchni ok. 14 m². Do tego oczywiście dekontaminator niweluje również inne drobnoustroje, które mogą znaleźć się w danym wnętrzu, z niemalże równie wysoką skutecznością.

Potwierdzona jakość

Wybierając dekontaminator powietrza, warto upewnić się, że ten zarejestrowany jest jako sprzęt medyczny. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na potwierdzoną jakość opartą o standardy takie jak ISO 9001, ISO 14001 czy OHSAS 18001. Decydując się natomiast na wariant z atestem PZH możemy mieć już 100% gwarancję najwyższej jakości.

Działanie bez szkody dla organizmów żywych

Rozważając wybór dekontaminatora powietrza, warto pamiętać, że takie urządzenie do dezynfekcji powietrza jest całkowicie bezpieczne dla organizmów żywych. Nie musimy zatem przed jego włączeniem opuszczać pomieszczenia czy usuwać z niego roślinności, tak jak jest to w przypadku chociażby lamp UVC czy ozonatorów. Cały proces może zatem odbywać się w naszej obecności, bez obaw o nasze zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *