Leki izopatyczne i homeopatyczne
Zdrowie

Homeopatia, leki izopatyczne – fakty i mity

Homeopatia i izopatia to rodzaje medycyny niekonwencjonalnej. Leki izopatyczne i homeopatyczne są produkowane z naturalnych składników. Pacjentowi podaje się w mniejszej dawce taką samą substancję, która wywołała chorobę. Lekarstwa homeopatyczne produkowane są za pomocą rozcieńczenia, dlatego substancje nie są bezpośrednio szkodliwe dla zdrowia. Takie metody leczenia budzą jednak dużo kontrowersji. Mają swoich zwolenników, a także wielu przeciwników. Przeczytaj, na jakie dolegliwości stosowana jest terapia homeopatyczna. Poznaj także fakty i mity o tych niekonwencjonalnych metodach leczenia. 

Homeopatia na alergię, zatoki – homeopatia i jej szerokie zastosowanie

Jeżeli jesteś alergikiem i doskwiera ci silna alergia, homeopatia może być jednym ze sposobów na poradzenie sobie z nieprzyjemnymi dolegliwościami.  Krople homeopatyczne do oczu lub nosa mają zastosowanie w dolegliwościach alergicznych, a także na przeziębienie. Leki homeopatyczne stosowane są nawet u dzieci podczas ząbkowania, a także na bezsenność. Każdy podawany nowy lek, a zwłaszcza w przypadku niemowląt, koniecznie musi być skonsultowany z lekarzem. Zdaniem ekspertów, homeopatia w ciąży jest bezpieczną metodą leczenia nieprzyjemnych objawów chorobowych.

Dziewczynka z alergią. Homeopatia i izopatia na alergię.
Leki izopatyczne i homeopatyczne bardzo często stosuje się przy dolegliwościach alergicznych.

Homeopatia – zatoki, kaszel, katar

Homeopatia na kaszel podczas przeziębienia jest stosowana bardzo często nie tylko u dzieci, ale także u dorosłych. Często szukamy skutecznych sposobów na pozbycie się objawów chorobowych, takich jak ból gardła, zatkane zatoki, katar. Homeopatia na przeziębienie jest bardzo często stosowana, zwłaszcza przez zwolenników tylko i wyłącznie naturalnych składników.

Homeopatia na menopauzę 

Menopauza to okres przejściowy w życiu każdej kobiety, inaczej zwany przekwitaniem. Towarzyszą mu nieprzyjemne i dokuczliwe objawy, na które także można znaleźć w aptece odpowiedni lek homeopatyczny

Homeopatia na sen i nie tylko

Problemy bezsenności są także bardzo często leczone za pomocą leków homeopatycznych. Homeopatia, odchudzanie to metody na pozbycie się również zbędnych kilogramów dla osób z nadwagą. Kolejnym popularnym zastosowaniem tej metody leczenia jest homeopatia na trądzik. Problemy skórne również są często leczone tego typu lekami. Za pomocą naturalnych składników i ziół można wspomóc też walkę z nadciśnieniem. Przeczytasz o tym w naszym kolejnym artykule: http://www.natura-medica.pl/piec-ziol-ktore-moga-ci-pomoc-walczyc-z-nadcisnieniem/.

Homeopatia – fakty i mity

Leki homeopatyczne i izopatyczne uznawane są przez niektórych za kontrowersyjną metodę leczenia. Mają jednak także wielu zwolenników, którzy zupełnie wierzą ich lecznicze działanie i są przekonani o ich skuteczności w leczeniu chorób i różnych dolegliwości. Przyjrzyjmy się, co jest faktem, a co mitem. 

Produkty homeopatyczne są lekami – fakt

Faktem jest, że takie produkty lecznicze są oficjalnie uznawane za leki, które są dostępne w aptekach. Niektóre placówki wytwarzają je także na podstawie receptury. Prawdą jest także, że leki homeopatyczne nie są refundowane. 

Leki homeopatyczne nie powodują skutków ubocznych – mit

Wszystkie leki, a także te homeopatyczne obarczone są pewnym ryzykiem występowania niepożądanych skutków ubocznych. Pogorszenie się objawów po dawce leku, należy koniecznie skonsultować z lekarzem.

Leki homeopatyczne wyleczą nas z choroby – mit

Leczenie w homeopatii pozwala na zahamowanie skutków i objawów choroby, natomiast nie wpływa na likwidację przyczyny zachorowania. Nie należy stosować jedynie metod niekonwencjonalnych, rezygnując przy tym z leczenie konwencjonalnego, szczególnie w przypadku bardzo groźnych chorób. Leki homeopatyczne są tworzone poprzez bardzo duże rozcieńczanie, co powoduje, że są w nich śladowe ilości substancji wspomagających leczenie. Nie jest naukowo udowodnione, że takie leki są w stanie skutecznie wyleczyć nas z choroby.

Homeopata musi być lekarzem – mit

Homeopatą może być każdy z ukończonym średnim wykształceniem, kiedy ukończy specjalne kursy. Niektóre leki homeopatyczne są wydawane tylko i wyłącznie na receptę. Taką receptę może wydać jednak tylko lekarz ze specjalnymi dodatkowymi uprawnieniami.

Homeopatia i izopatia to terapie, które mogą być stosowane jako dodatkowe formy leczenia. Dla własnego bezpieczeństwa, a także dobra i zdrowia bliskich, nie należy stosować tylko i wyłącznie takich metod leczenia chorób i dolegliwości. W ciężkich przypadkach należy udać się do profesjonalnego lekarza, który zaleci stosowanie leków i metod, których skuteczność jest przebadana naukowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *