Mobilne urządzenia do dezynfekcji powietrza - pomocne w zwalczaniu wirusów i bakterii
Zdrowie

Jak działają mobilne urządzenia do dezynfekcji powietrza?

Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jakie substancje znajdują się w naszym bezpośrednim otoczeniu. Najgroźniejsze są te, które unoszą się w powietrzu. Jeśli nie wydzielają charakterystycznego zapachu bardzo łatwo je bowiem przeoczyć. Dom czy biuro, warto więc zatroszczyć się o to, by wyeliminować z otoczenia wszelkie szkodliwe patogeny. Regularne wietrzenie pomieszczenia czy zaopatrzenie go w rośliny zwalczające zarazki nie wystarczy. Pełną skuteczność gwarantują jedynie urządzenia do dezynfekcji powietrza. Trudno jednak zainstalować taki sprzęt w każdym pomieszczeniu. Rozwiązanie mogą stanowić mobilne urządzenia do dezynfekcji powietrza, które można uruchomić w dowolnym wnętrzu. Sprawdziliśmy, jak działa aparatura tego typu.

Urządzenie do dezynfekcji – najważniejsze technologie

Najskuteczniejszy sprzęt do dezynfekcji fachowo określa się mianem urządzeń do dekontaminacji powietrza. W literaturze chemicznej ten proces jest tłumaczony jako usuwanie i unieszkodliwianie substancji, które mogą okazać się szkodliwe dla zdrowia. Właśnie w taki sposób działa technologia NanoStrike, powszechnie stosowana w najlepszych mobilnych urządzeniach do dezynfekcji.

Jej działanie opiera się na wykorzystaniu niskoenergetycznej plazmy. To substancja, która występuje również w naturze – wytwarza się w czasie wyładowań atmosferycznych. O ile jednak burze i pioruny kojarzą się nam z nieokiełznanym, niebezpiecznym zjawiskiem, o tyle w przypadku sprzętu do dekontaminacji wszystko jest pod kontrolą.

Jak działa plazma w sprzęcie do dezynfekcji?

W tym przypadku plazma jest generowana przez specjalne cewki znajdujące się we wnętrzu urządzenia. Powstaje ona w wyniku tak zwanych wyładowań barierowych. Specjalny system filtrujący urządzenia wciąga powietrze – w czasie przepływu przez sprzęt wszelkie drobnoustroje stykają się plazmą. A ta skutecznie neutralizuje wszelkie wirusy, grzyby i bakterie. Rozrywa bowiem komórki wchodzące w skład DNA i RNA niepożądanych mikrobów. Powietrze wracające do pomieszczenia jest już w pełni oczyszczone i bezpieczne dla człowieka. Co ważne, technologia NanoStrike nie ma żadnego negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Sięgnij zatem po więcej informacji o urządzeniach z technologią NanoStrike na https://tomed.waw.pl/!

Jak zainstalować mobilne urządzenia do dezynfekcji powietrza i pomieszczeń?

Urządzenia do dekontaminacji pomieszczeń bywają w nich montowane na stałe, ale mobilny sprzęt daje jeszcze większe możliwości. A pozostaje przy tym równie wydajny. Nie potrzeba żadnych specjalnych udogodnień. Wystarczy podłączyć urządzenie do kontaktu i odpowiednio ustawić. Sprzęt powinien znajdować się na podwyższeniu – można zainwestować w specjalny stojak albo przymocować je bezpośrednio do ściany.

Co ważne, urządzenie może pracować przez wiele godzin. Już w ciągu kilkudziesięciu minut jakość powietrza znacząco się poprawi, ale warto trzymać sprzęt włączony przez cały czas, w którym ktoś będzie przebywać w pomieszczeniu. Atutem dobrych, mobilnych urządzeń do dekontaminacji powietrza jest również cicha praca. Natężenie dźwięku niektórych aparatur tego typu nie przekracza 30 decybeli, co oznacza, że nie powinno przeszkadzać w pracy, a nawet w wypoczynku.

Alternatywą mogą być w pełni mobilne urządzenia do dezynfekcji powietrza. Przypomina ono nieco wózek, jest bowiem wyposażone w dwa kółka oraz poręcz. Można je wygodnie przewozić z pomieszczenia do pomieszczenia. Dzięki temu zadbamy o odpowiednią jakość powietrza wszędzie tam, gdzie sami będziemy przebywać. To sprzęt, który sprawdzi się zarówno w domu, jak i we wszelkich instytucjach publicznych czy usługowych. Urząd Miasta czy salon fryzjerski, warto zainwestować w zdrowie i dobre samopoczucie swoje lub pracowników.

Źródło pobrania zdjęcia głównego: https://oddychajzdrowo.com/novaerus-defend-1050.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *