kiedy stosować odzywkę białkową porady
Odżywianie

Odżywki białkowe – kiedy warto stosować?

Odżywki białkowe to jedne z najpopularniejszych suplementów dla sportowców. Są proste w użyciu, łatwo dostępne, bezpieczne i stosunkowo tanie. Stanowią idealne uzupełnienie kalorii i białka, gdy nie ma możliwości przyjęcia ich w odpowiedniej ilości z pożywienia. Kiedy stosować odżywkę białkową aby taka suplementacja miała sens?

Odżywki białkowe – kiedy stosować białko dla sportowców?

Najczęściej z odżywek białkowych korzystają sportowcy, którzy tego składnika pokarmowego potrzebują w zwiększonej ilości. Dotyczy to więc przede wszystkim osób trenujących siłowo, które chcą zwiększyć swoją masę i siłę mięśniową. Kiedy stosować odżywkę białkową? Na pewno wtedy gdy trenujesz i chcesz wyrzeźbić sylwetkę!

Kiedy stosować odżywkę białkową? Wsparcie w chorobie

Odżywki białkowe – kiedy stosować jeśli nie trenujemy? Suplementy diety z wysoką zawartością białka są też niezwykle pomocne w trakcie długotrwałej i wyniszczającej choroby. W tej sytuacji zapotrzebowanie na energię i białko znacznie wzrasta, a chory często nie ma możliwości spożycia wystarczające ilości pożywienia.

Kiedy warto stosować białko?

Odżywki białkowe można stosować w różnej formie i o różnych porach dniach. Najprostszą formą jest białko w proszku, które można dodać właściwie do każdego rodzaju posiłku: koktajlu, owsianki, ciasta itp. Odżywki białkowe – kiedy stosować jeśli ćwiczysz? W przypadku sportowców bardzo ważne jest zastosowanie białka po treningu oraz wieczorem, aby nastąpiła szybsza i skuteczniejsza regeneracja oraz nadbudowa mięśni. Kiedy stosować odżywkę białkową jeśli chodzi o porę dnia? Dzienną dawkę białka można również podzielić na wszystkie posiłki i dodawać je do potraw, aby zapewnić organizmowi stały dostęp do białka wysokiej jakości, pamiętając, że regeneracja mięśni trwa kilkadziesiąt godzin. Uzupełnieniem takich suplementów mogą być gotowe produkty białkowe np. shake lub baton proteinowy.

Dlaczego warto stosować odżywki białkowe?

Suplementy diety z białkiem są chętnie stosowane przede wszystkim ze względu na:

• łatwość użycia;

• wysoką biodostępność białka;

• szybszą regenerację mięśni;

• łatwostrawność białka;

• łatwiejsze i szybsze przygotowanie dobrze zbilansowanego posiłku;

• przystępną cenę.  

Wiesz już kiedy stosować odżywkę białkową i po co to robić. Pamiętaj, by włączać do diety tylko suplementy wysokiej jakości – nie próbuj oszczędzać kosztem zdrowia i wybieraj tylko sprawdzone marki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *