Pielęgnacja

Poznaj 10 kroków do pięknej cery – czyli, koreańska pielęgnacja na co dzień


Koreańska pielęgnacja może się wydawać bardzo czasochłonna, ponieważ składa się z dziesięciu kroków. Duże efekty sprawiły, że coraz więcej osób interesuje się tym pielęgnacyjnym rytuałem. Może też chcecie spróbować? Zobaczcie, że ta pielęgnacja twarzy nie trwa tak długo, a koreańskie kosmetyki nie są w niej konieczne!

Koreańskie kosmetyki czy kosmetyki naturalne?

Dużo osób podczas podejmowania decyzji o zmianie kosmetyków zastanawia się nad produktami, które będą niezbędne. Koreańskie kosmetyki wcale nie są lepsze niż polskie kosmetyki naturalne. Dlaczego? Pielęgnacja twarzy wymaga zagłębienia się w składy kosmetyków, a tutaj opis z opakowania mówiący o świetnym działaniu kontrastuje się z toksycznymi i niepotrzebnymi substancjami będącymi w składzie.

Na rynku można znaleźć dobre przykłady polskich firm, które oprócz świetnych składów kosmetyków dbają również o środowisko. Szklane pojemniki, naturalne maski algowe (zamiast masek w płachcie) czy zbieranie pojemników skończonych produktów to tylko kilka z inicjatyw, jakie są podejmowane. Chyba nie trzeba was więcej przekonywać!

Każdy krok zbliża nas do celu


Dziesięć kroków może brzmieć jak nieosiągalne marzenie, jednak inaczej to wygląda, jak już pielęgnację zaczniemy. Koreańska pielęgnacja dzieli się na kilka kroków, niektóre trzeba wykonywać dwa razy dziennie, inne codziennie, a niektóre wystarczy raz lub dwa w tygodniu. Zobaczcie, że pielęgnacja twarzy wcale nie jest taka straszna!


Codziennie


Oczyszczanie twarzy


Jest ono podstawą do przeprowadzenia pozostałych etapów dbających o wygląd cery. Dzieli się je na dwa etapy:
Pierwszy to oczyszczanie produktem na bazie olejku, ponieważ zmywa on zanieczyszczenia oraz makijaż bez uszkadzania cery, co więcej może działać kojąco dla cery. Można go pominąć w pielęgnacji porannej.
Drugi etap to mycie twarzy produktem wodnistym. Jego zadaniem jest zmycie pozostałości z olejków i jakichkolwiek pozostałości zabrudzeń.

pielęgnacja

Tonizowanie


Krok przywracający naturalne pH cerze. Czemu jest ważny? Regulując kwasowość i zasadowość cery nie będziemy musieli martwić się jej nadmiernym przesuszaniem lub nadmiernym wydzielaniem sebum. Po drugie hydrolaty i toniki umożliwiają głębszą penetrację składników odżywczych w głąb skóry w kolejnych etapach.

Esencja


Ta wodnista substancja może być, dla osób będących w pośpiechu, pominięta… Czemu? Jeśli wybierzemy bogate serum i krem, które dostarczą nam zadowalających efektów, nie musi być obowiązkowy. Oczywiście, jeśli macie czas i chęci, serdecznie polecamy wybrać tą delikatną substancję, ponieważ koreańska pielęgnacja jest procesem wieloetapowym wszystko się tutaj liczy, ale podstawą jest regularne oczyszczenie i nawilżenie.

Serum


To prawdziwa bomba pełna składników aktywnych. Często jest pozbawione wody, ponieważ w tym etapie pielęgnacji ważne jest odżywienie i skoncentrowana ilość składników. Najlepiej używać go na noc, ponieważ podczas snu nasza cera się regenerują a pielęgnacja twarzy dalej trwa!

olejki

Krem pod oczy


Jeden z ważniejszych elementów pielęgnacji, ponieważ skóra w okolicy oczu jest delikatniejsza więc wymaga też takiego traktowania. Zmarszczki wokół oczu tworzą się niestety najszybciej, dlatego warto szczególnie dbać o tą okolicę.

Krem nawilżający


Zależy nam zamknąć wszystkie substancje odżywcze, więc należy nałożć krem. Nawilżanie jest ważne dla każdego typu cery, nawet tej tłustej.

Krem przeciwsłoneczny


Wszyscy już wiedzą, że promieniowanie jest szkodliwe, więc należy używać kremów z filtrem. Jednak czy stosujecie go również w zimę? Słońce świeci cały rok, a nie tylko w lato, więc prawidłowa pielęgnacja twarzy powinna zapewniać również całoroczną ochronę przed słońcem.

Raz lub dwa razy w tygodniu

Złuszczanie

Pielęgnacja twarzy ma sens, jeśli będziemy ją poprawnie oczyszczać. Codzienne mycie twarzy powinno być pogłębione, ponieważ w ciągu tygodnia zbiera się brud, martwy naskórek i sebum, który uniemożliwia wnikanie składników, a zarazem może powodować powstawanie wyprysków. Stosuje się peelingi z kwasami, enzymatyczny lub mechaniczne. W zależności od cery i personalnych referencji można znaleźć swojego faworyta.

Maska

Maski mają najbogatsze składy. Powinno się je stosować, jako urozmaicenie dla cery i jako “zastrzyk” składników odżywczych.

Koreańska pielęgnacja – jednak możliwa!


Jak widzicie, można to przedstawić w przystępny sposób. Nie trzeba, a nawet nie powinno się zmieniać od razu całej pielęgnacji, ponieważ wtedy nie zauważymy co ma na nas lepszy lub gorszy wpływ. Warto zacząć od małych zmian, dać cerze czas na przyzwyczajenie się do nowej metody i wtedy zaaplikować kolejny krok. Cała pielęgnacja nie trwa tak długo, sama to sprawdziłam, a rezultaty są z czasem widoczne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *