Naturalne kosmetyki na trądzik. Olejek do twarzy.
Pielęgnacja naturalna

Naturalne kosmetyki na trądzik – 5 zasad pielęgnacji, czyli recepta na zdrową cerę

Problemy z trądzikiem pojawiają się nie tylko w wieku dojrzewania. Wiele osób dorosłych nadal zmaga się z tym uporczywym problemem. Stres, zła dieta, a przede wszystkim nieodpowiednia pielęgnacja twarzy, skutkują pojawieniem się nieestetycznych i drażniących wyprysków. Nawet wyleczony trądzik może pozostawiać trwałe ślady i blizny na skórze. Naturalne kosmetyki do cery trądzikowej to najlepszy sposób na zadbany wygląd. Poznaj 5 zasad prawidłowej pielęgnacji twarzy, które stanowią receptę na piękną i zdrową cerę.

Naturalne kosmetyki na trądzik dla nastolatków i nie tylko

Jak dbać o swoją cerę? Skóra na twarzy nie powinna być przetłuszczona ani wysuszona. Należy pamiętać nawilżeniu i regularnym oczyszczaniu. Nieodpowiednie i źle dobrane kosmetyki mogą zaszkodzić delikatnej i wrażliwej skórze. Najlepszym rozwiązaniem będą kosmetyki naturalne. Na trądzik najbardziej pomogą środki tylko i wyłącznie z naturalnych składników, bez dodatków barwników, zapachów oraz szkodliwej chemii. Poznaj także magię koreańskiej pielęgnacji, o której piszemy w naszym kolejnym artykule: http://www.natura-medica.pl/poznaj-10-krokow-do-pieknej-cery-czyli-koreanska-pielegnacja-na-co-dzien/.

Problem trądziku pojawia się nie tylko u nastolatków. Pielęgnacja ciała i twarzy jest niesamowicie ważna w każdym wieku, niezależnie od płci. Pryszcze, zaskórniki i stany zapalne mogą pojawiać się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W drodze do zdrowej należy zastosować się do kilku podstawowych zasad. 

5 zasad prawidłowej pielęgnacji cery

W drodze do zdrowej cery należy zastosować się do kilku podstawowych zasad. Ważna jest tutaj przede wszystkim regularność i konsekwencja oraz używanie odpowiednich produktów. Naturalne produkty na trądzik będą pierwszym dobrym krokiem w stronę pozbycia się uciążliwego problemu.

Kobieta w łazience podczas pielęgnacji twarzy. Naturalna pielęgnacji cery trądzikowej.
Prawidłowa codzienna pielęgnacja cery pomaga na uniknięcie nieprzyjemnych wyprysków i problemów skórnych.

1. Poznaj przyczyny trądziku

Przyczyn trądziku może być wiele. Można je stwierdzić, zaczynając od innych dolegliwości zdrowotnych, problemów hormonalnych, nieodpowiedniej pielęgnacji, stresującego trybu życia, a kończąc na złej diecie. Przed rozpoczęciem leczenia, należy dobrze zastanowić się, co mogło spowodować nasilenie się zmian skórnych. Następnym krokiem będzie dobór odpowiednich kosmetyków i naturalna pielęgnacji cery trądzikowej w celu likwidacji lub minimalizacji czynników negatywnie wpływających na kondycję cery. 

2. Dowiedz się, jaki to typ trądziku

Istnieje kilka typów trądziku. Jest to choroba skóry, która objawia się na różne sposoby. Wyróżnia się m.in. trądzik:

  • zaskórnikowy,
  • krostkowy,
  • grudkowo-krostkowy,
  • ropowiczy,
  • skupiony,
  • bliznowaty,
  • piorunujący.

Różne typy trądziku to różne przyczyny. Najczęściej spotykaną nazwą jest trądzik różowaty. Kosmetyki naturalne nie powinny zaszkodzić przy żadnym typie, a mogą bardzo pomóc. Każdy z typów wymaga innego leczenia. Warto wybrać się na wizytę do dermatologa, która wskaże profesjonalne wskazówki do pielęgnacji. 

3. Oczyszczaj 

Regularne i odpowiednie oczyszczanie twarzy to podstawa. Cera tłusta ma skłonności do nadmiernego produkowania łoju skórnego. Należy dbać, aby oczyszczać cerę z potu i dokładnie zmywać makijaż. Do mycia twarzy najlepiej używać delikatnych produktów, które nie będą wysuszać skóry. Nie należy także przesadzać ze zbyt częstym myciem.

4. Nawilżaj – naturalne produkty do cery trądzikowej

Nawilżanie cery to podstawa w pielęgnacji każdego typu cery także u osób bez problemów skórnych. Naturalny krem nawilżający do cery trądzikowej powinien znaleźć się w każdej kosmetyczne osób cierpiących na wypryski i pryszcze. Twarz powinna być nawilżana zarówno w dzień, jak i na noc.

5. Złuszczaj i regeneruj

Za pomocą odpowiednich produktów, kosmetyków, zabiegów lub maseczek, można złuszczać zniszczony i zdeformowany naskórek. Stosowanie regularnych peelingów twarzy, a także zastosowanie się do innych zasad prawidłowej pielęgnacji, z pewnością przyniosą pozytywne efekty. 
Cera trądzikowa to cera z problemami, wrażliwa i delikatna. Naturalne kosmetyki do cery trądzikowej to najlepszy wybór do domowej codziennej pielęgnacji twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *