jakie zioła na borelioze protokół buhnera
Zdrowie

Rośliny których boi się choroba – jakie zioła na boreliozę?

O boreliozie słyszymy co roku przy okazji sezonu letniego. To bardzo groźna choroba odkleszczowa atakująca mózg. Może dotknąć każdego z nas – wystarczy, że podczas spaceru po parku ,,złapie” nas zakażony kleszcz. W walce o zdrowie jest w stanie nam pomóc sama Matka Natura – jakie zioła na boreliozę pomogą wrócić do formy? Co to jest Protokół Buhnera? Dowiedz się i nie zapomnij!

Jakie zioła na boreliozę? Czystek

Napar z czystka jest od lat stosowany w łagodzeniu objawów boreliozy. Doskonale wspomaga zmniejszanie stanów zapalnych występujących w organizmie. Jest to możliwe poprzez dużą ilość antyoksydantów, które zawiera w sobie czystek – na boreliozę jest polecany od wielu lat. Borelioza może być przechodzona łagodniej poprzez regularne przyjmowanie naparu z suszu tej rośliny. Czystek bywa także stosowany w profilaktyce nowotworów. Jego niezaprzeczalną zaletą jest działanie spowalniające procesy starzenia się komórek. Gdzie dostać czystek? W aptece lub sklepie internetowym; https://zawszenaturalnie.pl/borelioza/7959-czystek-mielony-eko-400g-natura-wita–5902194540827.html.

Jak stosować czystek na boreliozę?

Przygotowanie naparu z suszonych liści czystka jest bardzo proste. Producent zaleca wsypać 1 łyżeczkę produktu do filiżanki, zalać susz wrzącą wodą i pozostawić pod przykryciem na ok. 10 min. Później należy tylko przecedzić napar i popijać go małymi łykami przez dłuższy czas (najlepiej ok. 2 godziny). Aby zobaczyć efekty spożywania tego naparu, należy pić go regularnie. 

Jakie zioła na boreliozę? Protokół Buhnera

Protokół Buhnera to kolejny suplement, który warto wprowadzić do swojej codziennej diety. Produkt ten może łagodzić stany zapalne, które wywołuje borelioza. Zioła zawarte w wygodnych do połykania kapsułkach, wspomagają prawidłowe funkcjonowanie mózgu oraz mają korzystny wpływ na funkcjonowanie zarówno górnych jak i dolnych dróg oddechowych. 

Protokół Buhnera – dawkowanie

Nie trzeba długo się zastanawiać jak należy stosować Protokół Buhnera. Rozpiska dawkowania jest zawarta na opakowaniu. Producent zaleca przyjmować 1 kapsułkę 2 razy dziennie. W razie wątpliwości, można skonsultować się z lekarzem. 

Borelioza – zioła szwedzkie

Zioła szwedzkie na boreliozę można stosować do zwalczania dolegliwości zewnętrznych jak i wewnętrznych. Pomagają m.in. na bóle mięśni oraz stawów. Warto także stosować je na zewnątrz jeśli borykamy się z problemami skórnymi. Do zwalczania śladów po ukąszeniach m.in. kleszczy mogą także być przydatne szwedzkie zioła na boreliozę. Sklep zawszenaturalnie.pl oferuje mieszankę ziołową, w której skład wchodzi:

 • arcydzięgiel korzeń, 
 • kurkuma biała korzeń, 
 • bylica piołun ziele, 
 • manna ziele, 
 • senes liść, 
 • teriak ziele, 
 • dziewięćsił korzeń, 
 • mirra, 
 • rabarbar korzeń, 
 • kamfora, 
 • szafran.

Zioła szwedzkie – jak przyjmować?

Z ziół szwedzkich można przygotować gorzką nalewkę. Aby ją sporządzić wystarczy zalać 2 litrami alkoholu żytniego lub octowego zakupioną mieszankę suszu i macerować w cieple przez około 2 tygodnie, pamiętając o codziennym mieszaniu napoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *