wybielanie zębów
Bez kategorii

Wybielanie zębów – poznaj najczęściej powtarzane mity na ten temat!

Coraz większa liczba osób decyduje się na wybielanie zębów. Część z nas oczywiście uda się w tym celu do stomatologa. Znajdą się jednak również ci, którzy będą próbowali wykonać taki zabieg na własną rękę. Aby jednak cieszyć się z idealnie białych, a co najważniejsze zdrowych zębów, warto zdecydować się na wizytę u dentysty. Specjalista wykona bowiem ten zabieg profesjonalnie, a my będziemy całkowicie zadowoleni z efektu. Wokół wybielania zębów krąży jednak wiele mitów. Jakich? Poznaj je wszystkie!

Mit nr 1 – wybielanie zębów jest dla każdego

Wielokrotnie można usłyszeć, że wybielanie zębów jest dla każdego. Warto jednak pamiętać, że jest to jeden z najpopularniejszych mitów. Niestety nie zawsze taki zabieg może zostać przeprowadzony. Jednym z przeciwwskazań są bowiem niewyleczone zęby z ubytkami oraz próchnicą. Zanim zatem nasz dentysta wykona wybielanie zębów, chwyci zapewne za wiertła stomatologiczne i zajmie się wypełnieniem naszego uzębienia. Warto więc pamiętać, że temu zabiegowi mogą poddać się tylko osoby z całkowicie wyleczonymi zębami. Do tego nie może być na nich kamienia. Przed wybielaniem często zlecana jest zatem kompleksowa higienizacja. 

Mit nr 2 – wybielanie niszczy szkliwo

W sieci można często przeczytać, że wybielanie zębów lampą w profesjonalnym gabinecie może zniszczyć szkliwo lub zwiększyć ich nadwrażliwość. Oczywiście jest to mit! Żaden lekarz dentysta nie wykonywałby takiego zabiegu, gdyby wiedział, że może nieść za sobą takie skutki. Nie bójmy się zatem wybielania. Wykorzystuje się bowiem do niego jedynie te najwyższej jakości środki, które można kupić wyłącznie w profesjonalnym sklepie stomatologicznym, takim jak https://tech-dent.pl/. Są one w 100% bezpieczne, dlatego nie mamy się czego obawiać. 

Mit nr 3 – wybielanie zębów daje długotrwały efekt

Wiele osób rozważających wybielanie zębów uważa, że jeden taki zabieg starczy nam na wiele lat. Niestety wcale tak nie jest. Efekty najczęściej utrzymują się bowiem maksymalnie 36 miesięcy. Dużo zależy jednak od tego, jakie są nasze rozmaite nawyki żywieniowe. Jeśli jemy dużo kolorowych potraw z mocnymi przyprawami czy też każdego dnia wypijamy duże ilości kawy lub herbaty, niestety rezultat będzie widoczny nieco krócej. Tak samo będzie w przypadku palenia tytoniu. Zęby będą się bowiem odbarwiać i jest to nieuniknione. Co ok. 3 lata należy zatem powtarzać ten zabieg.

Mit nr 4 – za każdym razem uzyskamy taki sam efekt wybielania

Osoby zastanawiające się nad wybielaniem zębów, często patrzą na efekty, które udało się osiągnąć u kogoś innego. Jest to jednak duży błąd. Rezultaty będą bowiem zależne od wielu różnych czynników. Przede wszystkim ogromne znaczenie ma stan wyjściowy naszych zębów, wspomniane wcześniej nawyki żywieniowe czy nawet i indywidualne, często genetyczne predyspozycje. Za każdym razem efekty będą zatem inne, dlatego nie należy ich porównywać.

Mit nr 5 – wybielanie zębów w domu jest tak samo skuteczne, jak w gabinecie

Wielokrotnie można usłyszeć również, że wybielanie zębów w domu da takie same efekty, jak profesjonalny zabieg wykonany u dentysty. Nie musimy chyba nikomu tłumaczyć, że jest to mit. Środki dostępne w sklepach czy aptekach mają bowiem niższe stężenie substancji aktywnych. Dodatkowo nie jesteśmy w stanie samodzielnie nałożyć odpowiednio danego preparatu. Może zatem okazać się, że zęby wybieliły się nierównomiernie. Lepiej zatem zainwestować w profesjonalny zabieg u stomatologa niż później być niezadowolonym z efektów domowego wybielania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *